Високо фреквентна заварена цевка Производство на директно шиење

Краток опис:


 • ФОБ опсег на цени: 1000-6000
 • Способност за снабдување: Над 30000 Т
 • Од квантитативните: 2Т или повеќе
 • Време на испорака: 3-45 дена
 • Испорака на пристаниште: Кингдао, Шангај, Тијанџин, Нингбо, Шенжен
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Вовед

  Заварената цевка со висока фреквенција се заснова на топлина со цврст отпор. Отпорното термичко заварување користи струја со висока фреквенција во работното парче за да ја загрее површината на областа за заварување на работното парче до стопена или блиска до пластична состојба, а потоа применува (или не применува) вознемирувачка сила на металната композитна цевка од овој тип. челик. Брзината на производство на челичната цевка HFW е брза, а брзината на заварување може да достигне 30 m/min. Се прави со топење на основниот материјал на телото на челичната лента, а неговата механичка сила е подобра од онаа на општите заварени цевки. Мазен изглед, висока прецизност, ниска цена и мало засилување за заварување, што е корисно за облогата на 3PE антикорозивен слој. Главно се користи за производство на надолжни или спирални шевови за заварување на цевки.

  Параметар

  Ставка Високофреквентна заварена цевка/цевка
  Стандарден ASTM, DIN, ISO, EN, JIS, GB, итн.
  Материјал

   

  Q195, Q215, Q235, Q345,Q355S195TГР.БX42X52X60CC60CC70ST35ST52S235JRS355JRПМГSTP G370STP G410GR12GR2 итн.
  Големина

   

  Надворешен дијаметар: 6mm-4064mm или по потреба

  Дебелина на ѕидот: 3mm-50mm или по потреба

  Должина: 3м-20м или по потреба

  Површина Лесно подмачкано, топло поцинкувано, електро-галванизирано, црно, голо, лак/масло против 'рѓа, заштитна обвивка итн.
  Апликација

   

  Главно се користи за транспорт на гас, пареа, вода или други течности во средини со среден и низок притисок, како што се системи за вода и електрична енергија, канализациони системи, нафтоводи и гасоводи, противпожарни служби итн.
  Извоз во

   

  Америка, Австралија, Бразил, Канада, Перу, Иран, Италија, Индија, Обединетото Кралство, Арапски итн.
  Пакет

  Стандарден пакет за извоз, или по потреба.

  Термин на цена EXW, FOB, CIF, CFR, CNF, итн.
  Плаќање T/T, L/C, Western Union итн.
  Сертификати ISO, SGS, Б.В.

  Производи Прикажи

  saw

 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Категории на производи