Prodhuesi i prodhimit të tubit të salduar me frekuencë të lartë

Përshkrim i shkurtër:


 • Gama e çmimeve FOB: 1000-6000
 • Aftësia e furnizimit: Mbi 30000 T
 • Nga sasia: 2 T ose më shumë
 • Koha e dërgimit: 3-45 ditë
 • Dorëzimi në port: Qingdao, Shanghai, Tianjin, Ningbo, Shenzhen
 • Detajet e produktit

  Etiketat e produktit

  Prezantimi

  Tubi i salduar me frekuencë të lartë bazohet në nxehtësinë me rezistencë të fortë. Saldimi termik me rezistencë përdor rrymë me frekuencë të lartë në pjesën e punës për të ngrohur sipërfaqen e zonës së saldimit të pjesës së punës në një gjendje të shkrirë ose afër plastike, dhe më pas aplikon (ose nuk aplikon) një forcë tronditëse në tubin e përbërë metalik të këtij lloji. çeliku. Shpejtësia e prodhimit të tubit të çelikut HFW është e shpejtë, dhe shpejtësia e saldimit mund të arrijë 30 m/min. Është bërë duke shkrirë materialin bazë të trupit të shiritit të çelikut dhe forca e tij mekanike është më e mirë se ajo e tubave të salduar të përgjithshëm. Pamje e lëmuar, saktësi e lartë, kosto e ulët dhe përforcim i vogël saldimi, i cili është i dobishëm për veshjen e veshjes antikorozive 3PE. Përdoret kryesisht për prodhimin e qepjeve gjatësore ose tegelave spirale për saldimin e tubave.

  Parametri

  Artikulli Tub/tub i salduar me frekuencë të lartë
  Standard ASTM, DIN, ISO, EN, JIS, GB, etj.
  Materiali

   

  Q195, Q215, Q235, Q345,Q355S195TGR.BX42X52X60CC60CC70ST35ST52S235JRS355JRSGPSTP G370STP G410GR12GR2 etj.
  Madhësia

   

  Diametri i jashtëm: 6mm-4064mm ose sipas nevojës

  Trashësia e murit: 3mm-50mm ose sipas nevojës

  Gjatësia: 3m-20m ose sipas nevojës

  Sipërfaqe I lyer pak me vaj, i galvanizuar me zhytje te nxehte, i zinkuar elektro, i zi, i zhveshur, lyer me llak/vaj kunder ndryshkut, veshje mbrojtese etj.
  Aplikacion

   

  Përdoret kryesisht për transportimin e gazit, avullit, ujit ose lëngjeve të tjera në mjedise me presion të mesëm dhe të ulët, si sistemet e ujit dhe energjisë elektrike, sistemet e ujërave të zeza, tubacionet e naftës dhe gazit, shërbimet e zjarrit etj.
  Eksporto në

   

  Amerika, Australia, Brazili, Kanadaja, Peruja, Irani, Italia, India, Mbretëria e Bashkuar, Arabia etj.
  Paketa

  Paketa standarde e eksportit, ose sipas nevojës.

  Afati i çmimit EXW, FOB, CIF, CFR, CNF, etj.
  Pagesa T/T, L/C, Western Union, etj.
  Certifikatat ISO, SGS, BV.

  Trego Produktet

  saw

 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

  Kategoritë e produkteve