Производителот на структурата со специјален облик на челик може да се прилагоди

Краток опис:


 • ФОБ опсег на цени: 1000-6000
 • Способност за снабдување: Над 30000 Т
 • Од квантитативните: 2Т или повеќе
 • Време на испорака: 3-45 дена
 • Испорака на пристаниште: Кингдао, Шангај, Тијанџин, Нингбо, Шенжен
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Вовед

  Специјален обликуван челик е кратенка од сложен и специјално обликуван челик од пресек, кој припаѓа на еден вид челик со пресек и се разликува од името на челик со едноставен пресек. Според различни процеси, може да се подели на топло валани челик со специјална форма, ладно влечен (ладно влечен) специјален челик, ладно оформен челик со специјална форма, заварен челик со специјална форма итн. еден од четирите главни типови на челик (тип, жица, плоча и цевка), и е широко користен челик. Според обликот на пресекот, челикот на пресекот се дели на челик со прост пресек и челик со сложен или посебен пресек (челик со специјален облик). Обично челик со специјален облик се однесува на топло валани челик со специјален облик. Топло валани челик со специјална форма е топловалан челик кој разликува квадратен челик, тркалезен челик, рамен челик и вообичаени форми.

  Параметар

  Ставка Челик со специјален облик
  Стандарден ASTM, DIN, ISO, EN, JIS, GB, итн.
  Материјал

   

  Q195Q235Q345SS400А36Q235BQ355BQ355CQ355DQ355EQ420BQ235JRQ355JRитн.итн.
  Големина

   

  Обезбедете слики, според побарувачката
  Површина Природна боја, светла боја, црна, облога или според барањата на клиентите
  Апликација

   

  Широко се користи во градежни објекти, индустриски постројки и модерни високи згради: мостови, тешка опрема, автопати, бродски рамки: потпорни рудници, основно управување, инженерство на насипи, хардвер, градежништво, автомобили, бродоградба, петрохемикалии, машини, лекови, храна, електрична енергија, енергија, воздушна и други архитектонски украси. Најобемна обработка на обични механички делови, обични челични делови, ЦД прачки, завртки, навртки итн.
  Извоз во

   

  Америка, Австралија, Бразил, Канада, Перу, Иран, Италија, Индија, Обединетото Кралство, Арапски итн.
  Пакет

  Стандарден пакет за извоз, или по потреба.

  Термин на цена EXW, FOB, CIF, CFR, CNF, итн.
  Плаќање T/T, L/C, Western Union итн.
  Сертификати ISO, SGS, Б.В.

  Производи Прикажи

  whhww

 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја