Çelik hekurudhor QU120 QU100 QU80 QU70 Cilësi e lartë Rezistente ndaj konsumit

Përshkrim i shkurtër:


 • Gama e çmimeve FOB: 1000-6000
 • Aftësia e furnizimit: Mbi 30000 T
 • Nga sasia: 2 T ose më shumë
 • Koha e dërgimit: 3-45 ditë
 • Dorëzimi në port: Qingdao, Shanghai, Tianjin, Ningbo, Shenzhen
 • Detajet e produktit

  Etiketat e produktit

  Prezantimi

  Çeliku hekurudhor është komponenti kryesor i shinave hekurudhore. Sipas standardeve kombëtare kineze dhe standardeve të Ministrisë së Industrisë Metalurgjike, binarët ndahen në shina hekurudhore, shina të lehta, shina përcjellëse dhe shina vinçi. Funksioni i tij është të drejtojë rrotat e mjeteve lëvizëse për të ecur përpara, për të përballuar presionin e madh të rrotave dhe për ta transmetuar atë tek traversat. Hekurudha duhet të sigurojë një sipërfaqe rrotullimi të vazhdueshme, të lëmuar dhe me më pak rezistencë për rrotat. Në seksionin e hekurudhës së elektrizuar ose bllokut automatik, hekurudha mund të përdoret gjithashtu si një qark binar. Për shkak të rritjes së njëkohshme të shpejtësisë dhe peshës së trenit, departamentet e përdoruesve kanë paraqitur kërkesa gjithnjë e më të larta për performancën gjithëpërfshirëse të shinave, duke kërkuar që binarët të zhvillohen drejt rezistencës së rëndë, rezistencës, pastërtisë dhe saktësisë së lartë.

  Parametri

  Artikulli Çeliku hekurudhor
  Standard ASTM, DIN, ISO, EN, JIS, GB, etj.
  Materiali

   

  Q235, 55Q, 50Q, QU70, QU80, QU100, QU120 etj.
  Madhësia

   

  Lartësia e gjurmës: 65-170 mm ose sipas nevojës

  Gjerësia e poshtme: 100-400 mm ose sipas nevojës

  Trashësia e spirales: 10-40 mm ose sipas nevojës

  Gjerësia e kokës: 52-70 mm ose sipas nevojës

  Gjatësia: 6-12.5M ose sipas nevojës

  Sipërfaqe E zezë, e galvanizuar ose sipas nevojës
  Aplikacion

   

  Përdoret gjerësisht në 1. Industri. 2. Shtylla çeliku dhe struktura mbajtëse për inxhinieri nëntokësore. 3. Struktura e pajisjeve industriale të energjisë petrokimike dhe elektrike 4. Përbërësit e urës prej çeliku me hapje të madhe 5. Struktura e kornizës së prodhimit të anijeve dhe makinerive 6. Mbështetja e trarëve të trenit, automobilave, traktorit 7. Porta e rripit transportues, mbështetësja e amortizatorëve me shpejtësi të lartë, etj.
  Eksporto në

   

  Amerika, Australia, Brazili, Kanadaja, Peruja, Irani, Italia, India, Mbretëria e Bashkuar, Arabia etj.
  Paketa

  Paketa standarde e eksportit, ose sipas nevojës.

  Afati i çmimit EXW, FOB, CIF, CFR, CNF, etj.
  Pagesa T/T, L/C, Western Union, etj.
  Certifikatat ISO, SGS, BV.

  Trego Produktet

  asqg

 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni